напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Фестиваль «Покрова на Хортиці» готовий зустрічати гостей

08.10.2013

В обласній державній адміністрації відбувся брифінг директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій ОДА Ірини Конаревої, а також президента Всеукраїнської федерації «Спас» Олександра Притули та художника-постановника театралізованої реконструкції козацького бою Сергія Швидкого.

Вони поінформували журналістів про основні заходи, які відбудуться на поточному тижні в рамках IV Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці».

За словами Ірини Конаревої, вже завтра об 11.00 у церкві Покрови Пресвятої Богородиці, що на о. Хортиця, буде презентована виставка ікон «Пресвята Покрова». Запоріжцям покажуть 40 ікон з фондів Національного заповідника «Хортиця», краєзнавчого музею, а також приватних колекціонерів.

Увечері того ж дня в обласній філармонії відбудеться літературно - музичне свято «Встань, козацька славо» до 75-річчя заснування Запорізької області.

На святкові дні в область приїде Президентський оркестр, який порадує музикою не тільки жителів обласного центру, а й Оріхівського та Василівського району.

- Культура об’єднує різні народи та країни. У нас працюватиме цікаве національно-культурне подвір’я. Будуть представники індійської, болгарскої, сирійської та інших культур. Крім того, в рамках фестивалю відбудеться свято краси, на якому представники з різних куточків України продемонструють свої національні вбрання. Свято відвідає Міністр культури України Леонід Новохатько, - повідомила Ірина Конарева.

Також посадовець акцентувала, що з року в рік престижність фестивалю зростає. Збільшується кількість гостей та учасників, а відповідно і туристів. Це сприятливо позначається на іміджі та інвестиційній привабливості Запорізького краю, що відповідає завданням, поставленим Президентом України.

Перлинами серед фестивальних заходів стануть вистави в Совутиній балці. У п’ятницю, 11 жовтня, о 18.30  запланована ландшафтна вистава «Тарас Бульба». Наступного дня о 14.30 - реконструкція козацького бою, показ якої організовується за підтримки Посольства США. Про особливості реконструкції козацького бою поінформував художник-постановник Сергій Швидкий. Як він пояснив, вистава присвячується 226-й річниці посвячення Джона Пола Джонса у козаки.

- У постановці ми намагалися відійти від традиційного сприйняття козаків. Знайдено нові підходи, щоб передати їх бойовий дух, силу та відважність. У реставрації візьмуть участь козаки із Запоріжжя, Миколаєва, Херсона, - повідомив Сергій Швидкий.

Репетиції вже розпочалися і проходять щодня. Вистава буде адаптована під природний рельєф Совутиної балки.

Президент Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула звернув увагу, що останні дні фестивалю співпадають з великим святами – Покровою Пресвятої Бородици, Днем українського козацтва та Днем звільнення Запоріжжя від німецько-фашистських загарбників. У зв’язку з цим значення святкових заходів та відповідальність за якісну організацію та проведення зростає. Тільки торік фестиваль «Покрова на Хортиці» відвідало більше двох тисяч учасників. Були гості з шести країн світу.

- Ми довели, що Запорізький край є духовним центром України. Тепер маємо стати козацькою столицею світу, - зазначив Олександр Притула та додав, що вже зараз почав будувати плани щодо можливих заходів фестивалю наступного року. Серед них – міжнародний турнір  козацьких бойових мистецтв.