напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Відкриття виставки «Акварелі Олексія Якушенка»

07.10.2013

3 жовтня 2013 року в обласному художньому музеї до Дня міста та з нагоди 75-річчя від дня народження відкрилась персональна виставка члена Національної спілки художників України Олексія Якушенка з фондів музею.

За професією О.М. Якушенко – дизайнер, 15 років очолював бюро художнього конструювання на ВАТ "Запоріжсталь”. Митець створив своєрідний літопис індустріального Запоріжжя, правдиво й точно фіксуючи в своїх творах пейзажі "Запоріжсталі”, Дніпрогесу, будівництва Дніпрогесу-2, шлюзів, Запорізької атомної станції ("Домна” (1974), "Запоріжсталь. Оборотний цикл” (1981), "Запоріжсталь. Агломераційний цех” (1976), "Запоріжсталь. Вечірня плавка” (1987), "Запоріжсталь. Зливки йдуть” (1977). Уміння бачити красу в речах звичайних, у всьому, що нас оточує – професійна родзинка Олексія Михайловича.

У 1983 році Якушенко працює в Седнівському республіканському  Будинку творчості. Його пейзажі цього циклу приваблюють особливо ліричними інтонаціями і різноманітним діапазоном настроїв ("Біля берега” (1983), "Весняний Снов. Туман” (1983), "Кам'яниця” (1983).

Перекликаються з седнівськими  й пейзажі запорізькі ("Хортиця. Весна” (1973), "Дощик. Піонертабір "Чайка” (1979), "Етюд. Вечір на Дніпрі” (1972),  "Осінь на Дніпрі” (1987), "Театр ім. Щорса” (1982).  Художник закоханий у рідний край і оспівує його. Роботи виконані переважно  з натури і доносять реалії нашого життя.

Відкриваючи виставку, заступник директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Катерина Малакова зазначила: «Олексій Михайлович – майстер акварелі. Не кожному дається ця водночас і ніжна, й тремтлива, й така прозора образотворча техніка. Але потрібно мати й таку душу, яка співзвучна цим простим і яскравим барвам — барвам життя».

Роботи Олексія Якушенка знаходяться в музеях і приватних колекціях багатьох міст України, Польщі, Сербії, Німеччині, США, Японії, Швеції, Фінляндії. Вони навчають бачити навколишній світ у всьому багатстві його краси і розмаїття.