напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини

05.11.2013

Збереження, використання об'єктів культурної спадщини у суспільному житті, захист традиційного характеру середовища в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь – один із пріоритетних напрямів діяльності обласної державної адміністрації.

01.11.2013 в Департаменті культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації відбулося засідання Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини, склад якої затверджено спільним наказам Департаменту культури, туризму, національностей та релігій і Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації. Для узгодженого вирішення питань пам’яткоохоронної роботи в області до її складу входять провідні учені регіону, висококваліфіковані фахівці-практики, краєзнавці, етнографи, представники громадських об’єднань, а також науковий співробітник Науково-дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Олександр Харлан та регіональний представник з питань охорони культурної спадщини та переміщення культурних цінностей Міністерства культури України Тетяна Чинбар.

Функції органу охорони культурної спадщини покладені на Департамент культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації – в частині пам’яток історії і культури, Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації – в частині пам’яток архітектури і містобудування.
Засідання Консультативної ради відбулося під головуванням керівників відповідних структурних підрозділів Ірини Конаревої та Олександра Билим.

На засіданні розглянуті питання щодо Переліку об’єктів культурної спадщини – пам’яток археології Якимівського району, які рекомендуються для занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України за категорією місцевого значення; пропозиції щодо об’єктів архітектури і містобудування м. Запоріжжя, які пропонуються до занесення до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини; підсумки проведення у 2013 році охоронних археологічних досліджень на території Запорізької області.

За результатами засідання рекомендовано до занесення: до Державного реєстру нерухомих пам’яток України – 58 об’єктів, до Переліку щойно виявлених об’єктів культурної спадщини – 106 об’єктів архітектури і містобудування та 1 пам’ятка історії, що знаходяться в м. Запоріжжя.

Підбиваючи підсумки заходу, директор Департаменту, культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Конарева зазначила, що на сьогодні Запорізька область займає перше місце в Україні по кількості пам’яток археології – близька 7,0 тис. Це, перш за все, заслуга фахівців, які здійснюють активну роботу з виявлення, обліку і охорони об’єктів культурної спадщини.

Також на засіданні було відзначено, що значно активізувалась робота щодо виявлення і обліку пам’яток архітектури. Завдання Консультативної ради не тільки приймати узгодженні рішення, а й широко висвітлювати усі пам’яткоохоронні заходи.