напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Про події в туристичній сфері регіону

20.02.2013

Розвиток туризму та охорона культурної спадщини регіону визначено пріоритетним напрямом діяльності обласної державної адміністрації на 2013 рік.

На переконання голови облдержадміністрації О. М. Пеклушенка, туризм в області необхідно розвивати у двох окремих напрямках – збереження та популяризація історичного надбання та розвиток курортно-рекреаційної сфери. Однією із вагомих складових популяризації туристичної сфери регіону є якісне екскурсійне обслуговування туристів.

З 2007 року Департаментом культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації разом із Центром бізнес-освіти Запорізького національного університету започатковано курси з підвищення кваліфікації за напрямами: «Краєзнавство: екскурсійна та туристична діяльність»,

«Гід-перекладач» та «Менеджер готельного, курортного та туристичного сервісу». За цей час видано 174 дозволів на право здійснення туристичного супроводу, з яких 142 за напрямом «Екскурсійна діяльність» та 32 за напрямом «Гід-перекладач» (англійська, німецька, французька).

16 лютого 2013 року відбулось чергове засідання акредитаційної комісії з питань видачі дозволів на право здійснення туристичного супроводу фахівцями туристичного супроводу по Запорізькій області.

На засіданні акредитаційної комісії було розглянуто 7 заяв слухачів курсу з підвищення кваліфікації за напрямом «Екскурсійна діяльність» щодо отримання дозволу на право здійснення туристичного супроводу фахівцями туристичного супроводу по Запорізькій області. Заявники представили різноманітні теми для захисту: «Човни Дніпровської флотилії XVIII ст.», «По акваторії Бердянського заливу», «Історія Орджонікідзевського району
м. Запоріжжя» тощо.

Як зазначила директор Департаменту культури, туризму, національностей та релігій облдержадміністрації Ірина Конарева: «Сьогодні не втрачає актуальності підготовка висококваліфікованих фахівців з туристичного супроводу і гідів-перекладачів та приділяється велика увага підвищенню якості екскурсійного обслуговування. Всі заявники показали високий рівень підготовки та за результатами засідання акредитаційної комісії прийнято рішення щодо видачі їм дозволу за напрямом «Екскурсійна діяльність».

Екскурсоводи, які отримали дозвіл, будуть внесені до Реєстру фахівців туристичного супроводу, а також інформація про них буде розміщена на веб-порталі Запорізького обласного туристично-інформаційного центру (www.zotic.zp.ua).