напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Старовинний іконостас став окрасою козацького храму на Хортиці

27.12.2012

На острові Хортиця, в самому серці Запорізького краю - Свято-Покровському храмі відбулося освячення старовинного іконостасу,  створеного ще у 18 сторіччі в традиційному для українських церков стилі барокко.

Обряд освячення провів архієпископ Запорізький та Мелітопольский Лука. За його словами, іконостас, котрий  стане окрасою козацьго храму, унікальний: «Така велика кількість ікон, зібраних у одному іконостасі – це велика рідкість. Тепер тут на Хортиці, у серці Запорізького краю кожен бажаючий буде мати можливість не лише подивитись на ці ікони, а й помолитися перед ними. Тому єпархією було прийняте рішення передати іконостас у Свято-Покровський храм. Ажде він відповідає і духу, і часу, і стилю козацького храму. Саме перед такими іконами багато років тому молилися козаки».

Як розповів архієпископ Запорізький та Мелітопольский Лука, іконостас було створено у 1730 році. На початку ХХ століття він потрапив до приватної колекції. Україна могла втратити цей витвір, ажде він, за словами архієпископа Луки, готувався до продажу за межі країни. Викупив ікони та презентував їх Запорізькій єпархії меценат Євген Анісімов.

Те, що унікальна православна  святиня залишиться в Запорожжі, високо оцінив голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.

- Велика благодать зійшла на запорізьку землю. Я переконаний, що не лише запоріжці, а й усі українці будуть мати за щастя та честь подивитися на ці ікони, відвідати наш славетний край, нашу святу Хортицю,  наш козацький храм, - наголосив Олександр Пеклушенко.

Свято-Покровський храм сьогодні отримав у дарунок ще одну ікону від голови ради директорів ПАТ «Мотор Січ» В’ячеслава Богуслаєва, який передав до козацької церкви образ Андрія Первозванного.