напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

У Запоріжжі відкрилася персональна виставка художника Нікаса Сафронова

27.12.2012

Учора, 26 грудня, в обласному художньому музеї відбулася презентація персональної виставки відомого художника Нікаса Сафронова, в якій взяли участь голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко та сам митець, який спеціально приїхав до Запоріжжя.

Відкриваючи виставку, Олександр Пеклушенко зазначив, що йому довелося докласти певних зусиль, щоб організувати виставку талановитого митця, та передав слово головному гостю свята – Нікасу Сафронову.

- Я щиро вдячний Олександру Пеклушенку за те, що він запросив мене до Запоріжжя. В нас дуже багато спільного, і ми могли б познайомитися ще багато років тому. Але доля є доля, і ми все одно зустрілися, адже всі дороги ведуть до України. Олександр Миколайович запропонував мені організувати тут власну виставку і я одразу погодився, адже знаю, що запоріжці дуже люблять мистецтво, ставляться до нього з любов’ю та духовністю. А духовність – це головне, без неї люди перетворюються на варварів, бездушних людей. Я щиро вдячний керівнику області за те, що він робить усе, щоб культура в Запорізькій області буда на вищому рівні, щоб люди жили культурно, красиво та гідно, - зазначив Нікас Сафронов.

За словами митця, до Запоріжжя в нього особливе ставлення, адже в його роду були донські козаки, і тема козацтва, в тому числі – запорозького, для нього особливо цікава. Крім того, Нікас Сафронов має хату на Полтавщині, де планує відпочивати та писати картини.

- Я б дуже хотів написати портрет Олександра Пеклушенка, якщо він, звісно, погодиться мені позувати, і з задоволенням подарував би йому цю роботу. Адже представникам влади, які підтримують культуру, мистецтво та духовність, треба бути вдячним. І взагалі, мені завжди приємно писати портрети таких світлих та щирих людей, - зазначив Нікас Сафронов.

Після урочистого відкриття виставки митець ознайомив відвідувачів музею зі своїми роботами.

Виставка проводиться під патронатом голови облдержадміністрації, до уваги гостей запропоновано понад 80 робіт Нікаса Сафронова. Ознайомитись з творчістю митця запоріжці зможуть протягом місяця - до 26 січня наступного року.