напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Дух та традиції козаків і нині живуть на запорізькій землі

14.01.2013

У Запоріжжі в парку культури «Дубовий гай» відбулися VІІ Всеукраїнські змагання з козацького бойового мистецтва «Лава на лаву» на Кубок імені князя Святослава Хороброго.

У традиційній козацькій забаві взяли участь шість команд із Запорізької (4 команди),  Дніпропетровської (1), Херсонської та  Миколаївської (спільна збірна команда) областей.

Підтримати запорізьких козаків прийшов і заступник голови обласної  державної адміністрації (стажування) Сергій Грачов.

- Щиро вітаю всіх, у кому живе дух наших славних предків – козаків. У давнину під час боїв «Лава на лаву» основна увага приділялася не стільки індивідуальній майстерності бійців, скільки вмінню будь-що тримати стрій, відчуваючи плече товариша. Сьогодні ці змагання також об’єднують мужніх, сильних духом та патріотично налаштованих громадян, які всім серцем бажають зберегти нашу історію та традиції. Бажаю всім успіху в боротьбі, - звернувся до учасників Сергій Грачов.

У ході змагань козацькі команди-учасниці продемонстрували свої вміння та завзято йшли до перемоги. Однак за підсумками найсильнішими визнано дніпропетровських козаків, які здобули головну нагороду. Запоріжці розділили  почесні друге та третє місця.

Вручаючи нагороди, голова Всеукраїнської федерації «Спас» Олександр Притула відзначив, що в цій забаві завжди є переможці та не буває переможених, оскільки основна мета заходу – збереження козацького духу та традицій.