напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Круглий стіл з нагоди відзначення 20-річчя створення Василівського історико-архітектурного музею-заповідника “Садиба Попова”

01.02.2013

З нагоди відзначення 20-річчя створення Василівського історико-архітектурного музею-заповідника "Садиба Попова” 30.01.2012 в Запорізькому національному університеті відбулось засідання "круглого столу” "Проблеми пошуку коріння населених пунктів Запорізького краю: нові документи з історії заснування м. Василівка”. В заході взяли участь заступник директора Департаменту культури, туризму, національностей та релігії облдержадміністрації К.Ф. Малакова, в.о. директора Василівського історико-архітектурного музею-заповідника "Садиба Попова” В.М. Філас, голова ради Запорізької обласної організації Українського товариства охорони пам’яток історії та культури Ю.П. Спіцин, науковці, викладачі історичного факультету Запорізького національного університету, краєзнавці, представники громадськості, ЗМІ.

На засіданні "круглого столу” презентовано документ, який доводить, що м. Василівка засновано в 1788 році, а не в 1784-му, як вважалося до сьогодні. Документ виявили науковці Василівського історико-архітектурного музею-заповідника при дослідженні матеріалів Державного архіву Автономної республіки Крим, пов’язаних з історією родини Попових.

Учасники засідання високо оцінили науково-дослідну діяльність в.о. директора музею-заповідника В.М. Філаса та старшого наукового співробітника закладу В.М. Стойчева, яка здійснюється в рамках Програми з охорони, збереження та розвитку об’єктів культурної спадщини, що знаходяться у КЗ "Василівський історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова” ЗОР на 2012-2016 роки (затверджена рішенням Запорізької обласної ради від 31.05.2012 № 3).

Також було представлено відео-презентацію Стратегії розвитку туристично-рекреаційної сфери Василівського району "Ренесанс Новоросії”, метою якої є залучення інвестицій у розвиток туристичної сфери Василівського краю.

Захід мав великий резонанс серед науковців, широких кіл громадськості та представників засобів інформації, що сприятиме подальшій розбудові та підвищенню рівня туристичної привабливості Василівського історико-архітектурного музею-заповідника "Садиба Попова”.