напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Олександр Пеклушенко: «Наш фестиваль «Покрова на Хортиці» не має собі рівних в Україні»

16.10.2012

ХVI Міжнародний фестиваль козацьких бойових та традиційних мистецтв «Спас на Хортиці» ім. Анатолія Єрмака зібрав у Запоріжжі понад 1000 учасників та гостей з шести країн. Представники України, Білорусі, Росії, Молдови, Грузії та Азербайджану продемонстрували свою майстерність у володінні козацьким рукопашем, а також провели показові бої зі своїх національних видів єдиноборств. Як зазначив президент Всеукраїнської Федерації національних єдиноборств «Спас» Олександр Притула, головна мета фестивалю - відродження звичаю військової звитяги, виховання молоді в дусі патріотизму, кращих українських традицій.

Уперше цього року в його рамках було проведено чемпіонат Європи з козацьких мистецтв. У різних вагових категоріях за першість боролися понад 100 учасників. Привітали в цей день спортсменів юні учасники фестивалю «Яскрава країна», які завзято станцювали гопака та показали, що хоч зараз готові пройти посвячення в козаки.

Улюблена народна розвага наших предків - бої «лава на лаву», що відбулися у ЦПКіВ «Дубовий гай», зібрала чимало зацікавлених глядачів. Бійці з країн СНД, щоб протистояти запоріжцям, об’єдналися в збірну. Загалом у цих змаганнях взяли участь шість команд, але побороти справжніх за походженням та духом запорозьких козаків ніхто не зміг. Місцева команда «Спас-кремінь» була найсильнішою і в напруженій боротьбі здобула заслужену перемогу.

В історико-культурному комплексі «700-літній запорізький дуб» відбувся круглий стіл «Слов’янські бойові мистецтва», на якому учасники підбили підсумки змагань, провели майстер-класи для новачків та одноголосно прийняли рішення про проведення наступного року чемпіонату світу з козацьких бойових та традиційних мистецтв.

Сьогодні завершальним акордом фестивалю «Покрова на Хортиці» стане презентація диска «Козацькі симфонії». Такий подарунок всім шанувальникам традиційної народної музики зробив академічний симфонічний оркестр обласної філармонії.

- Козацький фестиваль «Покрова на Хортиці» - унікальний, не має собі рівних в Україні. Я побував на багатьох фестивалях, у тому числі за кордоном, тож можу з упевненістю стверджувати, що він перевершив їх і став величезним святом для запоріжців. Він подарував усім нам натхнення, гарний настрій, дав змогу насолодитися виступами творчих колективів з усієї України, більше дізнатись про козацькі традиції та історію Запорізького краю. Мені щиро жаль тих, хто не зміг побувати на фестивалі і побачити все на власні очі. Такі яскраві спогади залишаються в душі назавжди, - поділився враженнями від фестивалю голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко.

Керівник області зазначив, що вже треба готуватися до нового IV Всеукраїнського козацького фестивалю, який повинен перевершити попередні і за рівнем організації, і за масовістю. Для цього фінансування фестивальних заходів буде збільшено. Також планується розглянути питання щодо розширення кількості місць для паркування транспорту, облаштування спеціальної сцени та встановлення великого намету для виконавців тощо.