напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Василівка приваблює туристів неординарними фестивалями

15.10.2012

У Василівці в замку-садибі Попова відбувся фестиваль «Байкерське середньовіччя», який зібрав палких шанувальників двох субкультур з усієї України. Численні глядачі могли не тільки на власні очі побачити, як відбувалися в давнину лицарські турніри, а й почути ревіння моторів найрізноманітніших мотоциклів, на яких до райцентру з’їхались байкери на своїх сталевих конях. Учасники фестивалю були одностайні в думці, що місце проведення культурного заходу обрано дуже вдало. В замку Попова панує особлива історична атмосфера, яка дозволяє забути про плин часу. Крім того, козацька вольниця, яка панувала тут у давнину, надихала байкерів та створювала неповторний настрій фестивалю.

Біля закутих у сталеві лати лицарів і затягнутих у шкіру мотоциклістів зібрався чималий натовп. Дітлахи та дорослі могли досхочу роздивитись незвичайні «чопери», «спортбайки» і «ендуро», які нечасто зустрінеш на місцевих дорогах, а також покататись на квадроциклах, сфотографуватись на пам'ять на фоні двоколісних коней. Згодом професіонали і любителі фехтування та історичної реконструкції зійшлися в битві за перемогу в лицарському поєдинку. Для таких змагань існують дуже жорсткі правила. Учасники повинні не тільки вправно вимахувати мечами, володіти прийомами рукопашу, мати гарну фізичну підготовку, а й дотримуватись правил безпеки. У деяких лицарських конкурсах змогли взяти участь і глядачі.

- У Василівському районі стало доброю традицією проводити не тільки лицарські, байкерські, а й етнографічні, поетичні та інші заходи, – зазначив голова Василівської райдержадміністрації Сергій Грачов. - Усе це робиться в рамках програми розвитку туристичної сфері району: чим більше сюди приїде людей, тим більше можливостей для розвитку матиме район, зокрема, його малий та середній бізнес.