напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Про презентацію виставки ікон «Образи православних святих в духовному світі запорозького козацтва»

08.10.2012

5 жовтня 2012 року в історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» Національного заповідника «Хортиця» в рамках ІІІ Всеукраїнського козацького фестивалю «Покрова на Хортиці» відбулась презентація виставки ікон «Образи православних святих в духовному світі запорозького козацтва».

У заході взяли участь заступник начальника управління культури і туризму облдержадміністрації Малакова К.Ф., депутат міської ради Левченко М.П., представники духовенства, краєзнавці, народні майстри, музейні працівники, громадськість.

Однією з головних цілей виставки ікон є відродження духовності, християнської ментальності в суспільстві. Знаково, що саме в храмі Покрови Пресвятої Богородиці історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» створено зазначену виставку.

Запорозьке козацтво традиційно вважається захисником християнської  віри на теренах України. Новостворена експозиція розкриває дві теми: «Найшанованіші святі січового товариства» та «Пресвята Богородиця, як культовий образ запорожців».

В експозиції представлено оригінальні ікони кінця XVIII - початку XX ст. з фондової колекції Національного заповідника «Хортиця» та приватної колекції В.О. Гущі.

Також присутні мали можливість ознайомитись з новоствореною експозицією «Військова канцелярія».

Виставка «Образи православних святих в духовному світі запорозького козацтва» працюватиме до 15.10.2012.