напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

ІІІ Всеукраїнський фестиваль гончарного мистецтва «Гончарі на Хортиці»

06.08.2012

Управлінням культури і туризму облдержадміністрації спільно з обласним відділенням Українського фонду культури та обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України 3-5 серпня 2012 року проведено ІІІ Всеукраїнський фестиваль гончарного мистецтва «Гончарі на Хортиці», головною метою якого є популяризація та збереження традицій народної творчості.

В цьому році в фестивалі брали участь провідні майстри гончарного мистецтва із Запорізької, Полтавської, Дніпропетровської, Закарпатської, Київської областей.

На відкритті фестивалю всіх присутніх від імені голови облдержадміністрації Пеклушенка О.М. привітала начальник управління культури і туризму облдержадміністрації, заслужений працівник культури України І.Е. Конарева, яка зазначила, що обласна державна адміністрація, обласна рада підтримують розвиток народного мистецтва в регіоні, майстри народної творчості щорічно отримують обласні премії за розвиток культури Запорізького краю та творчі стипендії. З боку управління культури і туризму облдержадміністрації надається підтримка ініціативам та творчім проектам обласних відділень Національних творчих спілок України.

І.Е. Конарева побажала майстрам гончарного мистецтва творчого натхнення, яскравих вражень від перебування на Запоріжжі та запросила їх до участі у Всеукраїнському козацькому фестивалі «Покрова на Хортиці», який відбудеться у жовтні 2012 року на території історико-культурного комплексу «Запорізька Січ» Національного заповідника Хортиця.

Свою творчу майстерність учасникам та гостям фестивалю подарували ансамбль народної пісні та побутового танцю «Оксамит», народний вокальний ансамбль «Гармонія» Палацу культури «Титан», народний фольклорний колектив «Тавричанка» Малокатеринівського селищного будинку культури Запорізького району, композитор та співак Анатолій Сердюк, запорізька поетеса Марина Брацило, козаки театру історичної реконструкції під керівництвом Ю. Капішинського.

В рамках фестивалю відбулись майстер-класи просто неба, виставка-продаж гончарних виробів, показ вистави кінного театру «Запорозькі козаки».

Гончарі подарували свої вироби обласному художньому музею.

ІІІ Всеукраїнський фестиваль гончарного мистецтва «Гончарі на Хортиці» відбувся на високому організаційно-творчому рівні і дав старт культурно-мистецьким заходам, присвяченим 21-й річниці незалежності України.