напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Про події в туристичній сфері регіону

03.08.2012

31 липня 2012 року в Міністерстві культури України відбулася нарада з начальниками управлінь культури і туризму облдержадміністрацій за темою «Про загальні проблеми галузі культури та спільні дії щодо їх вирішення».

У нараді взяли участь заступник Міністра – керівник апарату О. Губіна, директор Департаменту фінансово-ресурсного забезпечення О. Пасічник, директор Департаменту формування державної політики у сфері культури, мистецтв та освіти Л. Гомольська, начальник управління бухгалтерського обліку та фінансової звітності В. Жук, заступник директора Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей В. Вечерський.

Заступник Міністра культури України О. Губіна у своєму виступі підкреслила, що Міністерство має формувати державну політику в галузі культури, в тому числі й шляхом формування стратегічних цілей. Для цього необхідно синхронізувати дії Міністерства з обласними управліннями. Стратегічні напрямки розвитку культурного простору закладено в Концепції гуманітарного розвитку України та Концепції Державної цільової національно-культурної програми розвитку культури і мистецтва на період до 2017 року. Саме прийняття цих документів дозволить консолідувати роботу всіх органів влади у галузі культури.

Начальником управління бухгалтерського обліку та фінансової звітності Мінкультури В. Жуком порушено питання скорочення закладів культури, яке сьогодні відбувається на місцях. Він нагадав, що Закон «Про культуру» передбачає створення базової мережі закладів культури. Поки не будуть розроблені нормативно-правові акти по створенню базової мережі, заклади культури, незважаючи на існуючи проблеми, не повинні закриватися.

Представники областей висловились про необхідність зміни коефіцієнту розрахунків місцевого бюджету, який виділяється на потреби культури. При цьому О. Губіна підкреслила, що «показники культури не можуть вимірюватися тільки цифрами. Кожен регіон має видавати якісний культурний продукт, – і в цьому має допомогти Концепція гуманітарного розвитку. Культурний продукт має актуалізуватися, відповідати викликам сучасності, а головне – задовольняти запити нашої молоді. І саме над цим потрібно працювати, - а держава завжди буде підтримувати. Українська нація має полюбити свою культуру, – інакше наша з вами праця не буде мати сенсу».

На нараді виступила начальник управління культури і туризму Запорізької облдержадміністрації Ірина Конарева, яка поінформувала про стан галузі культури Запорізької області та порушила питання щодо розробки Міністерством ряду нормативно-правових актів, а також внесла пропозиції: - більш широко висвітлювати культурно-мистецькі події регіонів, саме Запоріжжя, на сторінках загально-державної газети «Культура і життя»; - внести зміни до постанови МКУ від12.12.2011 № 1271 «Про затвердження переліку послуг, які можуть надаватися закладами культури, заснованими на державній та комунальній власності», враховуючи пропозиції областей України та напрацьований раніше досвід. І.Е. Конарева також доповіла про хід підготовки ІІІ Всеукраїнського козацького фестивалю „Покрова на Хортиці” та запросила творчі колективи з областей України до участі у заходах фестивалю.