напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Про події в туристичній сфері регіону

25.07.2012

За розвитком туризму Запорізька область посідає третє-четверте місця в Україні. Воно й не дивно, адже лише національний заповідник «Хортиця» щороку відвідують на п’ятдесят тисяч екскурсантів більше. Щоб утримувати таку високу планку й надалі, в регіоні слід створити туристично-інформаційний центр. Про це йшлося на засіданні постійної комісії з гуманітарних питань під головуванням Віктора Межейка, що відбулася 23 липня 2012 р.

— На базі Запорізького обласного краєзнавчого музею є спеціальний центр, де працюють два наукових співробітника. Та, щоб поширювати інформацію про туристичну привабливість нашого краю не лише в Україні, а й далеко за її межами, цього замало, — висловила свою думку начальник управління культури та туризму облдержадміністрації Ірина Конарева. — Треба створити окрему установу, де працюватимуть відділи курортів і пропаганди туристичних маршрутів регіону. У Харкові, Львові, Донецьку, Сумах, Кіровограді та Херсоні такі структури функціонують давно. Оскільки саме в нашій області розташований найбільший на Дніпрі острів Хортиця, який щороку відвідують близько п’ятдесяти тисяч іноземців, ми просто зобов’язані наслідувати приклад цих міст.

Справжньою перлиною регіону фахівці вважають Кирилівку. Але попри чималу кількість відпочиваючих, селище не можуть визнати курортом загальнодержавного значення, як Бердянськ, бо досі не вирішені проблеми з берегоукріпленням і водовідведенням його територій.

— Щоб змінити ситуацію на краще, треба проводити наукові дослідження, — вважає голова виконавчої ради Запорізької обласної туристичної асоціації Людмила Брацило. — Кирилівка та Бердянськ — не просто курорти. Це золото, що лежить в нас під ногами. Якщо хочемо вберегти його та примножити, маємо знайти кошти на туристично-інформаційний центр.

У засіданні постійної комісії з гуманітарних питань взяли участь заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації М.А. Ярмощук, перший заступник голови Запорізької обласної ради О.О. Клепаков, представники управління культури і туризму, головного фінансового управління, головного управління економіки облдержадміністрації, представники громадських організацій, туристичних фірм тощо.