напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Про події в туристичній сфері

12.06.2012

8 червня 2012 року в Національному історико-археологічному заповіднику "Кам'яна Могила” відбулось виїзне засідання наглядової ради під головуванням заступника голови облдержадміністрації М. А. Ярмощука.

В заході взяли участь начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Конарева І.Е., заступник директора Науково- дослідного інституту пам’яткоохоронних досліджень Бобровський Т.А., представники Департаменту культурної спадщини та культурних цінностей Міністерства культури України, керівництво Мелітопольської міської ради, науковці.

На засіданні розглянуті актуальні питання розвитку заповідника: реконструкція будівлі музею-комплексу Національного історико- археологічного заповідника «Кам’яна Могила», стан підготовки матеріалів номінаційного досьє об’єкту «Археологічний комплекс «Кам’яна Могила» щодо внесення до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, пріоритети розвитку заповідника на 2012 рік.

У своєму виступі на засіданні наглядової ради Микола Ярмощук наголосив: "Збереження культурної спадщини належить до одного з пріоритетних напрямків обласної державної адміністрації. Саме тому облдержадміністрація надає всебічне сприяння у вирішенні нагальних проблем Національного історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила».

Щорічно заповідник обслуговує понад 50 тис. відвідувачів, серед яких багато іноземців. З метою підвищення туристичної привабливості заповідника його включено до внутрішніх та міжнародних туристичних маршрутів як об’єкт для відвідування учасниками та гостями Євро-2012.

"Враховуючи загальнодержавне та міжнародне значення комплексу археологічних пам'яток "Кам'яна Могила”, Міністерством культури України було ініційовано внесення об’єкту «Археологічний комплекс «Кам’яна Могила» до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. В 2011 році заповідником завершено роботу над номінаційним досьє, тож "Кам’яна Могила” може стати шостим об’єктом культурної спадщини України, внесеним до Списку всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО” – зазначила начальник управління культури і туризму облдержадміністрації Ірина Конарева.

За результатами засідання прийнято відповідне рішення про підготовку звернення до Міністерства культури України щодо виділення коштів на виготовлення проекто-кошторисної документації для виконання реконструкції будівлі музею-комплексу "Кам’яна Могила” та проведення в 2012-2013 роках в заповіднику двох науково-практичних конференцій за темою "Номінування пам’ятки "Археологічний комплекс "Кам’яна Могила” до Списку Всесвітньої культурної спадщини ЮНЕСКО” із залученням українських та закордонних експертів.