напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Літній відпочинок в Кирилівці 2014

Кирилівка як курортний регіон на узбережжі Азовського моря відома вже багато десятиліть. Насамперед Кирилівка улюблене місце чудового літнього відпочинку для всієї родини. Розташована між Азовським морем і двома лиманами з лікувальними грязями (Утлюкським і Молочним) Кирилівка має безліч факторів що сприятливо впливають на організм людини, користь від перебування в цій географічній зоні важко переоцінити.

Це сучасне селище з розвиненою інфраструктурою. Тут безліч магазинів, кафе і розважальних комплексів, аптеки, ринки, інтернет-клуб, пошта, банк, банкомат, салони мобільного зв'язку, фото, автовокзал. Чітко налагоджено транспортне сполучення з косами Пересип і Федотова.

Аквапарк «Острів Скарбів»

Найбільший в Україні центр розваг для дітей і дорослих аквапарк «Острів Скарбів». Його площа 60 тисяч квадратних метрів. 34 атракціони - 16 дорослих і 18 дитячих. Площа дзеркала води центрального басейну становить 1720 м2. Місця для відпочинку та коктейль-бар, а також на території є аквааеробіка, Fish SPA (пілінг з рибками), нічний клуб «Aqudance», готель, ресторан, кафе, суші бар.

Квитки

www.akvapark.co.ua

Дельфінарій «Оскар»

«Оскар» - найбільший на сьогоднішній день в Україні дельфінарій - виступи морських артистів можуть дивитися одночасно 870 глядачів. Басейн - 36 м в довжину і 18 м в ширину з глибиною чаші 5 м і водотоннажністю 3000 кубометрів. Серед мешканців «Оскара» - п'ять чорноморських дельфінів і три морські котики. Всі відвідувачі - дорослі і діти - мають можливість безпосередньо поспілкуватися з морськими тваринами, поплавати з артистами-дельфінами, сфотографуватися на згадку. Круглий рік тут можна організовувати дельфінотерапію - дуже ефективну в лікуванні діток, хворих «ДЦП» і аутизмом.

www.dolphinarium.akvapark.co.ua

Віндсерфінг, кайтсерфінг

Кирилівка - ідеальне місце для навчання як кайту так і віндсерфінгу, більше 20 років це місце притягує до себе увагу любителів віндсерфінгу, а останнім часом і кайтинга.

Віндсерфінг - це підкорення хвиль під вітрилом. Людина стає на дошку, до якої на шарнірі прикріплений вітрило, і вчиться ловити вітер.

Кайтсерфінг - це схоже підкорення хвиль, але вже під «кайтом». «Кайт» в перекладі з англійської мови - «повітряний змій», і є чимось середнім між дуже великим повітряним змієм і маленьким парашутом. Стаючи на дошку, людина ловить напрям вітру і вчиться розсікати водні простори, керуючи «кайтом».

Школа Вінд і Кайтсерфінгу «Тортуга» (розташована прямо навпроти бази відпочинку «Тропиканка» це територія колишньої бази відпочинку «Сонечко»):

http://kirillovkawind.com/

Федотова коса

Федотова коса - смуга суші, яка відокремлює Утлюкський лиман від Азовського моря. Разом з островом Бірючим, відрізаним від Федотової коси невеликою протокою, утворює смугу довжиною 45 км. Західні береги мілководні з численними мілинами, у східних берегів глибина моря досягає 3 м. Цивілізована частина коси закінчується селом Степок. Інша частина коси безлюдна. Її поверхня вкрита травою, лохом (Лох вузьколистий - невисока, колюче дерево з сріблястими еліптичними листям), тамариксом (тамарикс, тамариск, гребенщик - чагарники або дерева заввишки 6-10 м з тонкими довгими пагонами). Під час штормів коса у найбільш низьких місцях розмивається і утворюються промоїни шириною до 200 м і глибиною до 0,7 м.

Цивілізовану Федотову Косу (на ділянці до Стьопка) прийнято умовно ділити на кілька частин:

- Початок Федотової Коси - 1-3 км (район Колеса огляду)

- Середина Федотової Коси - 3-5 км (до база відпочинку "Запорожець", "Бриз" район 2-го ринку).

- Дальня частина Федотової Коси 5-9 км (після бази відпочинку "Запорожець")

На початку Федотової Коси зосереджена найбільша кількість магазинів, кафе і атракціонів. Тут же - Колесо огляду і Луна-парк, невеликий кінотеатр. Також - два найвідоміших нічних клубу на косі - "Техас" і "Шторм".

У Середній частині Федотової Коси також є свої інфраструктура. На 3-5 км розташований ринок. Тут великий Сафарі-парк, велике кафе з живою музикою на базі "Перлина Карпат", більярд. Поруч з базою відпочинку "Запорожець" - Луна-парк з атракціонами. Також багато магазинчиків і невеликих кафе. У місці переходу Середньої Коси в Дальню - нічний клуб "Бриз".

Наприкінці забудованої зони Федотової коси (на відстані 9 км від смт. Кирилівка) знаходиться селище Степок. Бази відпочинку у Степку зазвичай пропонують своїм відпочиваючим тихий, спокійний відпочинок далеко від активного проведення часу та розваг. Офіційно Степок тільки в 2004 році став частину смт. Кирилівка, а до цього часу він був самостійним населеним пунктом.

Бази відпочинку на ділянці 5-9 км Федотової коси мають, як правило, просторі території та налагоджену інфраструктуру (своє кафе, магазин, розваги тощо) всередині самої бази.

Транспорт. 

Маршрутні автобуси за Федотової Косі в літній період слідують з інтервалом в 10 хвилин в сезон (липень-серпень) і 30 хвилин (червень, вересень). Також є таксі.

Острів "Бірючий"

Бирючий острів - коса, що є продовженням Федотової, розташована в західній частині Азовського моря. Відноситься до Херсонської області України, хоча прямого зв'язку по суші з основною територією області не має - їх розділяє Утлюкський лиман. Довжина коси - 20 км (11 морських миль).

На території коси створений Азово-Сиваський національний природний парк (колишній Азово-Сиваський заповідник). На північно-західному і західному берегах коси розташовано кілька мілководних бухт і лиманів. Невеликі судна найчастіше заходять в бухти південно-західному краю коси - бухта Рибальська (північна з бухт) і бухта Маячная (південна), яка дає хороше укриття судам від північно-східних вітрів.

Уздовж західного і північно-західного берега коси лежить велика мілина з глибинами менше 5 м. На південно-західному краю коси побудований маяк Бірючий.

Коса "Пересип"

Коса Пересип, протяжністю 9 км, починається на східній околиці житлового сектора Кирилівка і відокремлює Азовське море від Молочного лиману. Висота коси 2,5 метра, а ширина варіюється від 200 до 900 метрів. Коса значно поступається (по кілометражу) сусідньої - Федотової. Берег коси переважно піщаний, з смужками ракушняка.

Молочний лиман, що омиває один з берегів коси Пересип, є гідрологічним заказником. У ньому у великій кількості містяться лікувальні грязі, використовувані при грязелікування місцевими санаторіями.

На самому початку коси знаходиться центральний кирілловський ринок, де можна купити готову їжу або свіжі продукти. Також кілька ринків їсти впродовж коси. Магазини та кафе є на багатьох базах.

На початку Пересипу розташований луна-парк з атракціонами для дітей і дорослих.

Лікувально-оздоровчий комплекс в Кирилівці пропонує всім бажаючим ряд оздоровчих процедур: перлинні, грязьові та мінеральні ванни, грязьове обгортання, всі види масажу, а також аеро-і фізіотерапія. Для проходження всіх процедур зовсім не обов'язково зупинятися в санаторії - санаторій з радістю прийме всіх бажаючих, незалежно від місця проживання.

Парк розваг "Кирилівська Січ"

Адреса: Запорізька обл., Смт. Кирилівка, Федотова коса (навпроти аквапарку)

  • діюча кузня,
  • шорні,
  • національна українська кухня,
  • унікальні предмети козацького побуту і військової амуніції,
  • трофейні мисливські опудала,
  • колекція кривих дзеркал,
  • дерев'яні скульптури від відомих українських майстрів.

Виступ кінного театру "Запорізькі козаки". Програма включає елементи вольтіжіровки, джигітовки - трюки на конях, робота арапником, захоплюючі козацькі ігри та розваги, ритуал посвяти в козаки. Початок виступу о 17.00.

 Катання на конях і навчання азам верхової їзди з професійним інструктором.

 У парку розваг "Кирилівська Січ" найбільший екстрім-парк України включає в себе 2 траси мотузкового парку для дорослих і дітей, тролейний спуск і скалодром. Маршрути різного рівня складності.

Щовечора дискотека для дітей і дорослих - початок о 18.00.

Час роботи: щодня з 10 ранку

 

Бази відпочинку