напишіть нам
Засновник:
Запорізька обласна державна адміністрація,
Департамент культури, туризму, національностей та релігій
Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Запорізький обласний туристично-інформаційний центр

Згідно рішення Управління культури і туризму обласної державної адміністрації та за підтримки Запорізької обласної ради, при обласному краєзнавчому музеї у 2008 р. було відкрито Запорізький обласний туристично-інформаційний центр (ЗОТІЦ).

Тут створено першу в Україні мультимедійну базу даних, яка сьогодні містить інформацію про більш ніж 3 тис. туристичних об'єктів краю. Серед них: Національний заповідник "Хортиця", Національний історико-археологічний заповідник "Кам'яна Могила", обласні краєзнавчий та художній музеї, Державний історико-архітектурний музей-заповідник "Садиба Попова", природний заповідник "Кам'яні могили", Дніпрогес, залишки Микитинської фортеці, пам'ятка природи "Гранітні скелі" на р. Берда, Єлісіївський пегматитовий кар'єр, аквапарк "Мис Доброї Надії", десятки музеїв, сотні санаторіїв, баз відпочинку і багато чого іншого. База даних постійно поповнюється і уточнюється.

Всі бажаючі можуть отримати довідку про основні туристичні об'єкти області, природні, археологічні, історичні, культурні та духовні пам'ятки, культурні та культурно-розважальні заклади, готелі, санаторії, бази відпочинку, головні туристичні маршрути, розклад руху поїздів та автобусів, обласні та районні свята і фестивалі, туристичні компанії і послуги, а також багато іншого, що стосується туризму і відпочинку в Запорізькій області.

Пріоритетною метою центру є збір, обробка та поширення інформації стосовно туристичних можливостей області. Приймаючи участь в різноманітних регіональних, всеукраїнських та міжнародних туристичних виставках, форумах, фестивалях, ЗОТІЦ співпрацює з подібними центрами інших областей. Завдяки цьому співробітництву інформація про туристичні об'єкти і організації Запорізького краю розповсюджується всією Україною. З іншого боку, до центру надходить відповідна інформація з інших регіонів України. Центр сприяє наближенню туризму до людей, а людей - до туризму.

Керівник проекту: Шаповалов Георгій Іванович

Шаповалов Георгій Іванович - доктор історичних наук, професор. Відомий історик, фахівець з музейної справи, досліджує давнє судноплавство та історію герба України. Георгій Іванович - перший лауреат премії ім. Я.П. Новицького Запорізького відділення Українського фонду культури. З 1967 р. бере участь у дослідженні та підйомі з Дніпра біля о. Хортиця давніх кораблів. Г.І. Шаповалов - автор більше 200 наукових та науково-популярних праць. З 1976 р. він директор Запорізького обласного краєзнавчого музею. За його участі створено більшість історико-краєзнавчих музеїв та пам`ятників краю - важливих об`єктів туризму, підготовлено не одне покоління музейників, краєзнавців та екскурсоводів. У 2008 р. за високий професіоналізм, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток туристичної галузі в регіоні він нагороджений почесною грамотою Запорізької облдержадміністрації та дипломом Комітету Верховної Ради України з питань сім`ї, молодіжної політики, спорту і туризму, Голови Державної служби туризму і курортів, президента Українського видавничого консорціуму.

 

Контактна інформація:

69063, Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул. Дзержинского, 16

69063, Запорізька обл., м. Запоріжжя, вул.Чекістів, 29 (для кореспонденції)

тел/факс: (061)764-18-35

e-mail: zoticua@gmail.com